Pozvánka na tenisový FOPTO Cup 2024

Vážení a milí přátelé, dovolte nám pozvat vás do Říčan na již 21. ročník našeho oblíbeného tenisového turnaje ve čtyřhrách.

14. září 2024 nás opět s otevřenou náručí přivítá oblíbený kongresový a sportovní areál Oáza, sídlící kousek za východní hranicí Prahy www.oazaricany.cz a jejich 8 antukových kurtů (popř. 3 kurty v hale), ubytování v areálu, Bistro & Restaurace Court, venkovní bazén a dětské hřiště pro vaše nejmenší.

Registrační poplatek 1. 500,- Kč/osobu částečně pokryje pronájem kurtů, míče, sobotní oběd a večerní raut, nealkoholické nápoje pro hru, sportovní trofeje a drobné ceny. Zbývající náklady pokryjí příspěvky od sponzorů a federace.

A malá připomínka … Jelikož není povinností, že s námi mohou hrát pouze členové FOPTO, vezměte s sebou bez rozpaků vaše blízké či kamarády. V případě, že parťáka nenajdete, můžete se přihlásit jako jednotlivec a my zahájíme pátrání po té pravé, tom pravém.

Registrační formulář, který najdete níže, pro nás vyplňte nejdéle do 14. června 2024. Každý hráč i případný doprovod musí mít vyplněný svůj vlastní formulář.

Případné dotazy směřujte na Tomáše Hajského, +420 602 315 436.

Mějte se báječně a tenisu zdar nazdar😊

Registrujte se na konferenci FOPTO 2024

Dámy a pánové, velmi rádi bychom se s vámi podělili o radostnou novinu. Rozmarné jaro nás nijak nezbrzdilo a my už víme, kde se s vámi na podzim setkáme.


Začátek listopadu, konkrétně termín 7.–8. listopadu 2024, si, prosíme, zabookujte pro další odbornou konferenci a členskou schůzi FOPTO, která se bude letos konat v Hotelu LIONS Nesuchyně u Rakovníka.
Stejně jako u minulých ročníků máme v plánu sdílet s vámi klasickou a funkční dvoudenní variantu. Ve čtvrtek se tak můžete těšit na členskou schůzi a odborné přednášky, v pátek zase na zajímavé workshopy. A samozřejmě, a to by bylo, aby to nebylo, čeká nás i tradiční čtvrteční společenský večer, tentokrát plný mnohých milých aktivních překvapení.


FOPTO 2024 je jako pokaždé nejen pro členy, ale i lékaře, terapeuty a studenty.
Hotel si prohlédněte na https://www.stredisko-nesuchyne.cz/ a v případě zájmu se ideálně do 13. září registrujte níže.

Výzva pro všechny odborníky, členy i nečleny: Pokud máte zajímavé téma na přednášku v odborném programu nebo na článek do časopisu Ortopedická protetika, o které byste se rádi podělili, pište náměty na info@fopto.cz. Děkujeme!

Pokud byste si chtěli připomenout, jak vypadala konference v minulém roce, můžete se podívat na video a fotky v tomto článku.

Těšte se na bližší informace, na viděnou na podzim 😊

Skiing Days Lipno 2024

Společná fotka Skiing Days 2024

Skiing Days Lipno 2024

Díky tradiční přátelské spolupráci a s podporou naší i Skiareál Lipno & Lipno bez bariér vyrazilo na konci na jih Čech tentokrát 23 amputářů.
Neděle byla plně servisním dnem, v pondělí a úterý se pak už, hezky pěkně vyladěně, kořili lipenské svahy. Na místních pocukrovaných kopcích se provětraly lyže, snowboardy i monoski. Z plného počtu hned 12 odvážlivců zkoušelo štěstí či rovnou jezdilo na zapůjčených lyžařských protézách ProCarve, profesionální servisní a lektorský tým byl celou dobu v plné pohotovosti.


Sára Brandtová na akci ráda vzpomíná:

Druhý ročník Skiing Days se krásně vydařil díky mnoha faktorům. Skvělé prostředí Ski Arealu Lipno, úžasná práce protetiků z Ottobocku, Honzy Sýkory a Dominika Maška, a nejlepší na tom všem samozřejmě byli všichni ampuťáci, co se k nám přidali, ať už poprvé nebo po několikáté. Bez nich by to prostě nešlo a dělá mi radost být toho všeho součástí.

Užijte si s námi naše druhé Skiing Days a třeba se potkáme 2025!


Skiing Days Lipno 2024

Po lipenských svazích se s kamerami lítalo sem i tam a vy si to teď s námi můžete užít!

Pozvánka na 29. Kubátovy dny

Symposium na téma:

„Ortopedická protetika – mezioborová spolupráce – Adaptace a kompenzace 2024“

konané při 100. výročí narození prof. Kubáta

Datum a způsob konání:
Symposium proběhne dne 8. 3. 2024 od 13.00 do 18.00 hod. a 9. 3. 2024 od 9.00 do 17.00 hod. prezenčně i formou on-line přenosu z Lékařského domu v Praze 2, Sokolská 31.

Více informací a registraci najde zde

Den otevřených dveří na ZČU – Ortotik-protetik

Na předposlední lednový den, 30. 1. 2024, si Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni připravila novoroční bonbonek v podobě oblíbeného Dne otevřených dveří.

Zájemci se mohou projít po fakultě a seznámit se s 8 bakalářskými studijními programy, mj. s programem se slibnou kariérní budoucností, Ortotika-Protetika.

Jedná se o 3leté bakalářské prezenční studium s perspektivou mimořádné, jisté a dobře ohodnocené práce u nás či v zahraničí hned po dokončení VŠ. Absolvent, tzv. ortotik-protetik, pracuje s nejmodernějšími materiály a technologiemi, vyrábí moderní protézy pro lidi po amputaci končetiny či ortézy pro lidi s pohybovými potížemi a pomáhá jim tak od bolesti a k návratu do života, k práci a koníčkům. Aby tuto jedinečnou práci mohl vykonávat, musí mít individuální zodpovědný přístup k práci, velmi šikovné ruce, tvořivou mysl a schopnost citlivého přístupu ke klientům.

V případě zájmu o studium na FZS ZČU stačí do 31. 3. 2024 podat E-přihlášku, přihlášku následně vytisknout, s předepsanými doklady ji zaslat nejdéle do 12. 4. 2024 na fakultu a nepropásnout termín přijímacích zkoušek 12.–13. 6. 2024.

V případě dotazů ohledně přijímacího řízení kontaktujte vedoucí studijní oddělení FZS, paní             Stanislavu Novou – 377 633 710.

Program konference FOPTO 2023

Na členskou schůzi a odbornou konferenci FOPTO, která se uskuteční 23.–24. listopadu 2023, tentokrát v hotelu Aldis v Hradci Králové, je registrováno už přes 210 účastníků.

Vašeho vysokého zájmu si velmi vážíme a doufáme, že se se všemi na místě setkáme a společně strávený čas na závěr kladně zhodnotíme.

Pokud ještě přihlášení nejste, ale chcete se naší odborné akce, neváhejte. Registrační formulář v tomto článku bude aktivní pouze do pátku 3. listopadu.

Motivací k účasti může být i kompletní program této dvoudenní akce, který si můžete stáhnout v PDF. Těšíme se na brzkou viděnou v Hradci!

Registrace – Konference FOPTO 2023

Hotel Aldis

Milí přátelé FOPTO, dámy a pánové, právě dnes začala registrace na naši další odbornou konferenci a členskou schůzi a otevřena bude až do 13. října (v případě požadavku na ubytování), respektive do 3. listopadu (bez zajištění ubytování).

Ve dnech 23.–24. listopadu 2023 se pak na vás všechny nesmírně těšíme, tentokrát v královéhradeckém hotelu EA Congress Hotelu Aldis.

Online návštěva hotelu je k dispozici na https://www.hotelaldis.cz

Ve čtvrtek proběhne jako obvykle členská schůze a odborné přednášky, večer tradiční společenský večer a v pátek se můžete těšit na zajímavé workshopy. Odborný program konference FOPTO 2023 je jako vždy určen nejen pro členy federace, ale i dalším zdravotnickým odborníkům, zejména lékařům a terapeutům, nebo studentům.

Na finálním programu akce ještě pracujeme. Jakmile bude připraven, zašleme ho samozřejmě všem přihlášeným účastníkům, členům FOPTO a umístíme ho do Aktualit na těchto stránkách. Nezapomeňte, že i vy se na programu můžete podílet. Tuto případnou iniciativu, kterou nám můžete sdělit prostřednictvím registračního formuláře, více než vítáme.

Děkujeme, že jste v tom opět s námi!

Výsledky tenisového FOPTO Cupu 2023

FOPTO Cup 2023 společné foto

Dvacetiletou historií se může pyšnit jen málokterá sportovní akce. FOPTO Cup je ale jednou z nich! Navíc, zdá se, zažívá období rozkvětu, jelikož počet zúčastněných dvojic rok od roku pomalu ale jistě roste.

Letos na krásných dvorcích Oázy Říčany zápolilo celkem 13 týmů – 12 dvojic a netypicky i jedna trojice. Jak vidíte, umožníme všem s chutí do hry nezůstat stranou. Na turnaji jsme schopni se přizpůsobit, aby si zahráli naprosto všichni. Přitom je zachována přiměřená kvalita a hlavně regulérnost celého turnaje.

V Oáze nás zastihlo celodenní slunečné počasí, které nám umožnilo spotřebovat zbytky opalovacích krémů z letních dovolených. Statut mezinárodního turnaje letos potvrdili kolegové tenisové hobby party z Duderstadtu, která byla před několika lety zformována naším velmi dobrým, ale bohužel již zesnulým, kamarádem Wolfgangem Marschalem. Přestože se tito zahraniční tenisté účastnili našeho turnaje poprvé, oplývali nadšením a okamžitě si rezervovali místa na příště.

Přátelská atmosféra, která na FOPTO Cupu panuje, je těžko popsatelná a je potřeba ji zažít. Na základě aktuálních ohlasů si děláme optimistické ambice, že se napřesrok opět o pár dvojic rozrosteme. A o to se může zasloužit každý s vás.

Příští rok se FOPTO Cup uskuteční na stejném místě v předpokládaném termínu 14. září 2024. Již dnes si ale toto datum můžete zapsat do svých diářů.

Těšíme se na setkání s dalšími novými tvářemi

Konečné pořadí FOPTO Cupu 2023:

 1. Svrček, Lepší
 2. Malík, Komárek
 3. Malíková, Hajský
 4. Modlík, Štěpánek
 5. Nolte, Moritz
 6. Šnytrová M., Mráz
 7. Bárta, Múčka
 8. Timmermann, Siemers
 9. Spohr, Diores
 10. Kubincová/Šnytrová J., Bělohradský
 11. Pospíšilová, Pospíšil
 12. Mašek, Zachoval
 13. Sedláčková, Sýkora

Pozvánka na tenisový FOPTO Cup 2023

FOPTO Cup 2022

Milí přátelé, členové federace FOPTO, fandové bílého sportu, přijměte naše pozvání na jubilejní 20. ročník oblíbeného tenisového turnaje ve čtyřhrách.

9. září 2023 se opět sejdeme v oblíbeném kongresovém a sportovním areálu umístěném v malebné přírodě na okraji města Říčany, kousek za východní hranicí Prahy, s příznačným názvem Oáza (www.oazaricany.cz). Už počtvrté na nás čeká na 5 antukových kurtů, popř. 3 kurty v hale, ubytování přímo v areálu, Bistro & Restaurace Court, venkovní bazén a dětské hřiště pro vaše nejmenší.

Registrační poplatek 1. 500,- Kč/osobu částečně pokryje pronájem kurtů, míče, sobotní oběd a večerní raut, nealko nápoje pro hru, sportovní trofeje a drobné ceny. Zbývající náklady pokryjí příspěvky od sponzorů a federace.

Pozor, pozor: Není předepsáno, že musí být celý pár složen ze členů FOPTO. Vezměte mezi nás klidně vašeho blízkého nebo kamaráda. A žádné strachy, vůbec nemusíte být tenisový profík, naopak, stačí, když se na kurtu občas rádi proběhnete. V případě, že nemáte spoluhráče, můžete se přihlásit jako jednotlivec a my se pokusíme pro vás parťáka zajistit.

Registrační formulář, který najdete níže, pro nás vyplňte nejdéle do 30. června 2023.

Každý hráč i případný člen doprovodu musí vyplnit svůj vlastní formulář.

Případné dotazy směřujte na Tomáše Hajského, +420 602 315 436. Na viděnou v Oáze😊