Pozvánka na Prague–Lublin Symposium 2022

5. listopadu 2022 se v Lékařském domě v Praze uskuteční již 24. ročník mezinárodního sympozia Prague–Lublin, na které bychom vás jménem organizátorů – Prof. MUDr. Ivo Maříka, CSc. a MUDr. Petr Krawczyka, Ph.D. – rádi pozvali.

Nosným tématem letošní akce je „Locomotor Apparatus Adaptation III – Interdisciplinary Aspects“. Jak již název napovídá, jednacím jazykem bude po celý den angličtina. Pokud ale tímto jazykem vládnete, určitě si v pestrém programu (viz níže) najdete příspěvky, které vás zaujmou.

Registrace je zcela zdarma a účastnit se můžete jak fyzicky, tak i online. I kdybyste tedy nemohli přijet do Prahy, můžete se zaregistrovat a po obdržení odkazu se online přihlásit pouze na přednášky, o které máte zájem.

Nezapomeňte se registrovat zde.

Přejeme přínosné vzdělávání.


Prague-Lublin Symposium 2022 – Pozvánka


Program FOPTO 2022

Na členskou schůzi a odbornou konferenci FOPTO, která se uskuteční 22.–23. září 2022, tentokrát netradičně na Orlíku, je registrováno přes 160 účastníků. Vašeho vysokého zájmu si velmi vážíme a doufáme, že se se všemi na místě setkáme a že si náš společný čas opět opravdu užijeme.

Pod článkem je vám také k dispozici kompletní program této dvoudenní akce v PDF, abyste věděli, na co se již teď můžete těšit.

Těšíme se na brzkou viděnou!

Opustili nás dva naši drazí kolegové, Honza a Marek

V pátek 10. června odpoledne zasáhla celý náš obor tragická zpráva. Na Písecku došlo k dopravní nehodě, jejímiž dvěma oběťmi se stali naši kolegové a kamarádi Honza Maleš (36) a Marek Mertl (31).

Honzu budete zřejmě všichni znát jako předního odborníka hlavně na nejmodernější protetiku horních končetin, na kterého se za posledních několik let vypracoval. Každé „neuskutečnitelné“ vybavení bral jako výzvu a stále hledal nové cesty. Tu úspěšnou se mu většinou podařilo najít. Pomohl stovkám lidí a rodin ke kvalitnějšímu životu a v řadě z nich se stal jejich členem. Jedinečný byl nejen svými úspěchy při výrobě protéz, ale i přístupem k samotnému oboru. Stal se jedním z tahounů federace FOPTO, aktivním členem výboru a redaktorem časopisu Ortopedická protetika.

Marek byl Honzovou pravou rukou. Nebyl možná zatím až tak vidět, protetice se věnoval celkem krátce. Už od doby, kdy se ve firmě Ottobock věnoval servisu invalidních vozíků, bylo ale jasné, že má zlaté české ručičky. Přerod v protetika se pod Honzovými křídly rozhodně ubíral správným směrem. Plánované vysokoškolské vzdělání v oboru ortotik-protetik už ale bohužel neukončí.

Naše federace přišla odchodem Honzy a Marka o dva výjimečné a nadějné členy. Budou nám chybět dva velmi dobří kolegové, kterých bylo vždy všude plno a o zábavu s nimi nikdy nebyla nouze. Budeme si je pamatovat jako profesionály, kamarády a otce, kteří se nerodí každý den.

Věnujte jim i vy, prosím, tichou vzpomínku.

Video pozvánka na FOPTO 2022

Milí přátelé, dámy a pánové,

registrace na letošní FOPTO 22. – 23. září jsou v plném proudu a my už se nemůžeme dočkat.

Jako malou ochutnávku vám posíláme speciální video pozvánku přímo z „místa činu“, tedy od Orlické přehrady.

Užijte si atraktivní záběry, těšíme se na shledanou v září na Orlíku.

FOPTO Team

Registrace na konferenci FOPTO 2022 spuštěna

S velkým nadšením vás všechny co nejsrdečněji zveme na další odbornou konferenci a členskou schůzi FOPTO. V letošním roce se s vámi po dvou plzeňských setkáních střetneme ve dnech 22.–23. září 2022 (ČT–PÁ) v hotelu ORLÍK v atraktivním prostředí Orlické přehrady, které doslova vybízí k tomu, abyste si dva dny s námi prodloužili o váš báječný víkend.


Online návštěva hotelu:

www.hotelorlik.cz


Zajímavá místa v okolí přehrady:

https://www.kudyznudy.cz/vylety/zamilovana-mista-tymu-czechtourismu/poznejte-krasy-orlicke-prehrady


Po mnoha pozitivních reakcích z předchozích ročníků jsme se i pro letošek při plánování rozhodli pro dvoudenní formát akce. A díky nové, dá se říci až letoviskové lokalitě, si vám po čtvrtečním přednáškovém bloku a pátečních workshopech dovolujeme nabídnout pestrý výběr aktivit pro váš zasloužený volný čas. Součástí akce je samozřejmě i oblíbený čtvrteční společenský večer.
Hrubý harmonogram akce vám rádi poodkryjeme v PDF pozvánce níže. Finální program uveřejníme na webových stránkách a registrovaným účastníkům zašleme e-mailem na začátku září. FOPTO 2022 je jako obvykle určeno nejen členům, ale i lékařům a terapeutům.


REGISTRAČNÍ POPLATEK
(čtvrteční odborný program, oběd, coffee break a společenský večer s rautem, pivem a vínem zdarma, páteční workshopy a coffee break)
1000,- Kč / člen FOPTO
2500,- Kč / nečlen FOPTO


REGISTRACE
• s ubytováním v hotelu s možností prodloužení pobytu přes víkend: do pátku 6. 5. 2022
• s ubytováním v hotelu: do pátku 12. 8. 2022
• s aktivní účastí: do pátku 15. 7. 2022
• s pasivní účastí bez zajištění ubytování: do pátku 9. 9. 2022

Jak akce probíhala v roce 2021 se můžete podívat ve videu i fotogalerii na našich stránkách.
V případě jakýchkoliv dotazů pište na info@fopto.cz nebo volejte +420 727 970 435 (Eva Švarná).

Děkujeme Vám za včasnou registraci a těšíme se na shledanou na Orlíku!
P.S.: Plavky a sportovní vybavení s sebou.

Pozvánka na tenisový FOPTO Cup 2022

Jako každý rok bychom rádi i v letošní sezóně pozvali všechny členy federace FOPTO a jejich přátele na již 19. ročník tenisového turnaje ve čtyřhrách – FOPTO Cup 2022.

Termín je posunutý na druhou zářijovou sobotu, tedy na 10. září 2022, abyste nemuseli pospíchat z dovolených. Již potřetí se sejdeme v krásném areálu Oáza v Říčanech u Prahy (www.oazaricany.cz), který se v minulých dvou ročnících osvědčil po všech stránkách. K dispozici budeme mít dle počtu přihlášených 4–5 antukových kurtů, v případě špatného počasí 3 kurty v pevné hale, příjemnou restauraci, ubytování přímo v areálu, venkovní bazén a pokud přijedete i s dětmi, vydovádí se na dětském hřišti.

Registrační poplatek 1.500,- Kč/osobu z části pokrývá pronájem kurtů, míče, sobotní oběd a večerní raut, nealko nápoje pro hru, sportovní trofeje a drobné ceny. Zbývající náklady pokryjí příspěvky od sponzorů a federace.

Důležité info: Není striktně dáno, že musí být celý pár složen ze členů FOPTO. Jedná-li se o rodinného příslušníka nebo dobrého kamaráda, vezměte ho mezi nás. Není ani zapotřebí, abyste tenis hráli na závodní úrovni, naopak – stačí, když se na kurtu občas rádi proběhnete.

Pokud nemáte spoluhráče, nevadí. Můžete se přihlásit jako jednotlivec a my se pokusíme pro vás spoluhráče zajistit.

Registrační formulář, který najdete níže, můžete vyplňovat do 17. června 2022. Každý hráč i případný člen doprovodu musí vyplnit svůj formulář.

Případné dotazy směřujte na Tomáše Hajského, +420 602 315 436.

Těšíme se na setkání v Říčanech!


FOPTO Cup 2022, 10. září, Oáza Říčany – Pozvánka


Program FOPTO 2021 a hygienická opatření

Na členskou schůzi a odbornou konferenci FOPTO, která se uskuteční 14.–15. října 2021 v Plzni, se dosud registrovalo 185 účastníků. Tak vysokého čísla si moc vážíme a doufáme, že se se všemi na místě setkáme.

Ve spodní části tohoto článku si můžete v PDF stáhnout kompletní program této dvoudenní akce, abyste věděli, na co se můžete těšit, a nic vám neuteklo.

Při hromadných akcích bohužel stále platí určitá hygienická opatření, která musíme dodržovat. Konference se mohou účastnit pouze lidé, kteří při příchodu u registrace prokážou splnění jedné z následujících podmínek:

  • doloží negativní PCR test starý nejvýše 7 dní,
  • doloží negativní antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
  • absolvují samotest na místě a prokážou se negativním výsledkem,
  • doloží prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů před dnem konání akce,
  • doloží aplikaci očkování proti covid-19, přičemž od poslední dávky vakcíny musí uplynout nejméně 14 dní.

Všichni účastníci jsou také povinni mít po celou dobu nasazený respirátor min. FFP2.

S přesným zněním pravidel se můžete seznámit na Covid portálu.

I přes tato nepříjemná omezení jsme rádi, že můžeme konferenci po nucené dvouleté přestávce zorganizovat, a doufáme, že se sejdeme v avizovaném počtu.

Těšíme se na viděnou!