Registrace – Konference FOPTO 2023

Hotel Aldis

Milí přátelé FOPTO, dámy a pánové, právě dnes začala registrace na naši další odbornou konferenci a členskou schůzi a otevřena bude až do 13. října (v případě požadavku na ubytování), respektive do 3. listopadu (bez zajištění ubytování).

Ve dnech 23.–24. listopadu 2023 se pak na vás všechny nesmírně těšíme, tentokrát v královéhradeckém hotelu EA Congress Hotelu Aldis.

Online návštěva hotelu je k dispozici na https://www.hotelaldis.cz

Ve čtvrtek proběhne jako obvykle členská schůze a odborné přednášky, večer tradiční společenský večer a v pátek se můžete těšit na zajímavé workshopy. Odborný program konference FOPTO 2023 je jako vždy určen nejen pro členy federace, ale i dalším zdravotnickým odborníkům, zejména lékařům a terapeutům, nebo studentům.

Na finálním programu akce ještě pracujeme. Jakmile bude připraven, zašleme ho samozřejmě všem přihlášeným účastníkům, členům FOPTO a umístíme ho do Aktualit na těchto stránkách. Nezapomeňte, že i vy se na programu můžete podílet. Tuto případnou iniciativu, kterou nám můžete sdělit prostřednictvím registračního formuláře, více než vítáme.

Děkujeme, že jste v tom opět s námi!

Výsledky tenisového FOPTO Cupu 2023

FOPTO Cup 2023 společné foto

Dvacetiletou historií se může pyšnit jen málokterá sportovní akce. FOPTO Cup je ale jednou z nich! Navíc, zdá se, zažívá období rozkvětu, jelikož počet zúčastněných dvojic rok od roku pomalu ale jistě roste.

Letos na krásných dvorcích Oázy Říčany zápolilo celkem 13 týmů – 12 dvojic a netypicky i jedna trojice. Jak vidíte, umožníme všem s chutí do hry nezůstat stranou. Na turnaji jsme schopni se přizpůsobit, aby si zahráli naprosto všichni. Přitom je zachována přiměřená kvalita a hlavně regulérnost celého turnaje.

V Oáze nás zastihlo celodenní slunečné počasí, které nám umožnilo spotřebovat zbytky opalovacích krémů z letních dovolených. Statut mezinárodního turnaje letos potvrdili kolegové tenisové hobby party z Duderstadtu, která byla před několika lety zformována naším velmi dobrým, ale bohužel již zesnulým, kamarádem Wolfgangem Marschalem. Přestože se tito zahraniční tenisté účastnili našeho turnaje poprvé, oplývali nadšením a okamžitě si rezervovali místa na příště.

Přátelská atmosféra, která na FOPTO Cupu panuje, je těžko popsatelná a je potřeba ji zažít. Na základě aktuálních ohlasů si děláme optimistické ambice, že se napřesrok opět o pár dvojic rozrosteme. A o to se může zasloužit každý s vás.

Příští rok se FOPTO Cup uskuteční na stejném místě v předpokládaném termínu 14. září 2024. Již dnes si ale toto datum můžete zapsat do svých diářů.

Těšíme se na setkání s dalšími novými tvářemi

Konečné pořadí FOPTO Cupu 2023:

 1. Svrček, Lepší
 2. Malík, Komárek
 3. Malíková, Hajský
 4. Modlík, Štěpánek
 5. Nolte, Moritz
 6. Šnytrová M., Mráz
 7. Bárta, Múčka
 8. Timmermann, Siemers
 9. Spohr, Diores
 10. Kubincová/Šnytrová J., Bělohradský
 11. Pospíšilová, Pospíšil
 12. Mašek, Zachoval
 13. Sedláčková, Sýkora

Pozvánka na tenisový FOPTO Cup 2023

FOPTO Cup 2022

Milí přátelé, členové federace FOPTO, fandové bílého sportu, přijměte naše pozvání na jubilejní 20. ročník oblíbeného tenisového turnaje ve čtyřhrách.

9. září 2023 se opět sejdeme v oblíbeném kongresovém a sportovním areálu umístěném v malebné přírodě na okraji města Říčany, kousek za východní hranicí Prahy, s příznačným názvem Oáza (www.oazaricany.cz). Už počtvrté na nás čeká na 5 antukových kurtů, popř. 3 kurty v hale, ubytování přímo v areálu, Bistro & Restaurace Court, venkovní bazén a dětské hřiště pro vaše nejmenší.

Registrační poplatek 1. 500,- Kč/osobu částečně pokryje pronájem kurtů, míče, sobotní oběd a večerní raut, nealko nápoje pro hru, sportovní trofeje a drobné ceny. Zbývající náklady pokryjí příspěvky od sponzorů a federace.

Pozor, pozor: Není předepsáno, že musí být celý pár složen ze členů FOPTO. Vezměte mezi nás klidně vašeho blízkého nebo kamaráda. A žádné strachy, vůbec nemusíte být tenisový profík, naopak, stačí, když se na kurtu občas rádi proběhnete. V případě, že nemáte spoluhráče, můžete se přihlásit jako jednotlivec a my se pokusíme pro vás parťáka zajistit.

Registrační formulář, který najdete níže, pro nás vyplňte nejdéle do 30. června 2023.

Každý hráč i případný člen doprovodu musí vyplnit svůj vlastní formulář.

Případné dotazy směřujte na Tomáše Hajského, +420 602 315 436. Na viděnou v Oáze😊

Konference FOPTO 2023

Hotel Aldis

Dámy a pánové, dovolte, abychom vás seznámili se skvělou novinkou. Máme jasný termín, místo i vizi pro naši další odbornou konferenci a členskou schůzi FOPTO.

Letos se s vámi velmi rádi setkáme v o něco pozdnějším podzimu, ve dnech 23.–24. listopadu 2023, v hotelu EA Congress Hotelu Aldis**** na levém břehu řeky Labe nedaleko historického centra Hradce Králové.

Stejně jako předchozích konferenčních ročnících jsme se i tentokrát přiklonili k osvědčené variantě dvoudenního formátu akce, tedy ve čtvrtek členská schůze a odborné přednášky a v pátek zajímavé workshopy. A samozřejmě nesmí chybět tradiční čtvrteční společenský večer plný báječné zábavy.

FOPTO 2023 je jako obvykle nejen pro členy naší federace, ale i lékaře a terapeuty.

Online návštěva hotelu na https://www.hotelaldis.cz

Výzva pro všechny odborníky, členy i nečleny: Pokud máte zajímavé téma na přednášku v odborném programu nebo na článek do časopisu Ortopedická protetika, o které byste se rádi podělili, pište náměty na info@fopto.cz. Děkujeme! Těšte se na bližší informace, registrace spustíme na začátku září!

FOPTO podpořilo první Skiing Days 2023

S radostí a velkým očekáváním jsme finančně podpořili první oficiální lyžařský kemp pořádaný na začátku nového roku přáteli z No Foot No Stress s podporou Ottobock a lipenského skiareálu pro 16 osob po amputaci, 12 z nich na speciálních lyžařských protézách. Ostatní účastníci jezdili bez protézy nebo využili monoski.

Hlavním cílem akce bylo umožnit nováčkům i zkušeným lyžařům vyzkoušet si lyžování či snowboarding s protézou, a pomoci s technikou těm, kteří již vlastní protézu mají. To vše za asistence zkušených protetiků z Ottobock a lyžařských instruktorů.

S podporou jihočeského Skiareálu Lipno a spřáteleného Lipna bez bariér jsme spolu mohli strávit krásný čas plný speciálních aktivit na čerstvém vzduchu a už se těšíme na příští leden – znovu na stejném místě, v již dnes známém termínu: 24.–26. 1. 2024. Vítáni jste samozřejmě i vy se svými amputovanými klienty😊

Pozvánka na Prague–Lublin Symposium 2022

5. listopadu 2022 se v Lékařském domě v Praze uskuteční již 24. ročník mezinárodního sympozia Prague–Lublin, na které bychom vás jménem organizátorů – Prof. MUDr. Ivo Maříka, CSc. a MUDr. Petr Krawczyka, Ph.D. – rádi pozvali.

Nosným tématem letošní akce je „Locomotor Apparatus Adaptation III – Interdisciplinary Aspects“. Jak již název napovídá, jednacím jazykem bude po celý den angličtina. Pokud ale tímto jazykem vládnete, určitě si v pestrém programu (viz níže) najdete příspěvky, které vás zaujmou.

Registrace je zcela zdarma a účastnit se můžete jak fyzicky, tak i online. I kdybyste tedy nemohli přijet do Prahy, můžete se zaregistrovat a po obdržení odkazu se online přihlásit pouze na přednášky, o které máte zájem.

Nezapomeňte se registrovat zde.

Přejeme přínosné vzdělávání.


Prague-Lublin Symposium 2022 – Pozvánka


Program FOPTO 2022

Na členskou schůzi a odbornou konferenci FOPTO, která se uskuteční 22.–23. září 2022, tentokrát netradičně na Orlíku, je registrováno přes 160 účastníků. Vašeho vysokého zájmu si velmi vážíme a doufáme, že se se všemi na místě setkáme a že si náš společný čas opět opravdu užijeme.

Pod článkem je vám také k dispozici kompletní program této dvoudenní akce v PDF, abyste věděli, na co se již teď můžete těšit.

Těšíme se na brzkou viděnou!

Opustili nás dva naši drazí kolegové, Honza a Marek

V pátek 10. června odpoledne zasáhla celý náš obor tragická zpráva. Na Písecku došlo k dopravní nehodě, jejímiž dvěma oběťmi se stali naši kolegové a kamarádi Honza Maleš (36) a Marek Mertl (31).

Honzu budete zřejmě všichni znát jako předního odborníka hlavně na nejmodernější protetiku horních končetin, na kterého se za posledních několik let vypracoval. Každé „neuskutečnitelné“ vybavení bral jako výzvu a stále hledal nové cesty. Tu úspěšnou se mu většinou podařilo najít. Pomohl stovkám lidí a rodin ke kvalitnějšímu životu a v řadě z nich se stal jejich členem. Jedinečný byl nejen svými úspěchy při výrobě protéz, ale i přístupem k samotnému oboru. Stal se jedním z tahounů federace FOPTO, aktivním členem výboru a redaktorem časopisu Ortopedická protetika.

Marek byl Honzovou pravou rukou. Nebyl možná zatím až tak vidět, protetice se věnoval celkem krátce. Už od doby, kdy se ve firmě Ottobock věnoval servisu invalidních vozíků, bylo ale jasné, že má zlaté české ručičky. Přerod v protetika se pod Honzovými křídly rozhodně ubíral správným směrem. Plánované vysokoškolské vzdělání v oboru ortotik-protetik už ale bohužel neukončí.

Naše federace přišla odchodem Honzy a Marka o dva výjimečné a nadějné členy. Budou nám chybět dva velmi dobří kolegové, kterých bylo vždy všude plno a o zábavu s nimi nikdy nebyla nouze. Budeme si je pamatovat jako profesionály, kamarády a otce, kteří se nerodí každý den.

Věnujte jim i vy, prosím, tichou vzpomínku.