Účastníci FOPTO Cupu 2022

V téměř dvacetileté historii našeho federačního tenisového turnaje se FOPTO Cup nekonal pouze jednou – vloni se o nedobrovolnou pauzu postaral nepopulární virus. O to větší radost jsme měli letos, kdy se již 19. ročník rozjel opět na plné obrátky.

24 borkyň a borců se na říčanských kurtech prohánělo celou sobotu 10. září. Oslavné výkřiky a povzbuzování přihlížejících diváků se neozývalo pouze v českém jazyce, ale i v němčině – dva kolegové z Německa totiž opět doplnili české páry a naplnili tak status mezinárodního turnaje.

I přes celkem hrozivou předpověď počasí jsme si po celý den užívali ideálních tenisových podmínek. Déšť o sobě nechal vědět až v závěru dramatického finále. Jeho průběh byl ale natolik nervy drásající, že nedovolil opustit kurt jak hráčům, tak tribuny vášnivým fandům. Až po šestém mečbolu proměnila dvojice Svrček–Lepší svou šestou finálovou účast v řadě v dlouho očekávaný triumf a porazila moravskou dvojici Burián–Bavlšík.

Uvolněná a přátelská atmosféra turnaje, zakončená večerní zpívanou pod taktovkou famózního muzikanta Míry Bokiše, a rostoucí počet zúčastněných párů jsou, pevně věříme, předzvěstí světlých zítřků této velmi příjemné sportovní akce.

Příští jubilejní ročník si proto nenechte ujít, budeme se na vás těšit s největší pravděpodobností opět v Říčanech!

Konečné pořadí letošního FOPTO Cupu:

 1. Svrček, Lepší
 2. Burián, Bavlšík
 3. Malík, Komárek
 4. Bělohradský, Pospíšil
 5. Modlík, Štěpánek
 6. Bárta, Múčka
 7. Malíková, Hajský
 8. Sýkora, Sýkora
 9. Bokiš, Schäfer
 10. Mašek, Zachoval
 11. Šebestová, Sýkora
 12. Albe, Vostracká

Fotogalerie