FOPTO Cup 2023 společné foto

Dvacetiletou historií se může pyšnit jen málokterá sportovní akce. FOPTO Cup je ale jednou z nich! Navíc, zdá se, zažívá období rozkvětu, jelikož počet zúčastněných dvojic rok od roku pomalu ale jistě roste.

Letos na krásných dvorcích Oázy Říčany zápolilo celkem 13 týmů – 12 dvojic a netypicky i jedna trojice. Jak vidíte, umožníme všem s chutí do hry nezůstat stranou. Na turnaji jsme schopni se přizpůsobit, aby si zahráli naprosto všichni. Přitom je zachována přiměřená kvalita a hlavně regulérnost celého turnaje.

V Oáze nás zastihlo celodenní slunečné počasí, které nám umožnilo spotřebovat zbytky opalovacích krémů z letních dovolených. Statut mezinárodního turnaje letos potvrdili kolegové tenisové hobby party z Duderstadtu, která byla před několika lety zformována naším velmi dobrým, ale bohužel již zesnulým, kamarádem Wolfgangem Marschalem. Přestože se tito zahraniční tenisté účastnili našeho turnaje poprvé, oplývali nadšením a okamžitě si rezervovali místa na příště.

Přátelská atmosféra, která na FOPTO Cupu panuje, je těžko popsatelná a je potřeba ji zažít. Na základě aktuálních ohlasů si děláme optimistické ambice, že se napřesrok opět o pár dvojic rozrosteme. A o to se může zasloužit každý s vás.

Příští rok se FOPTO Cup uskuteční na stejném místě v předpokládaném termínu 14. září 2024. Již dnes si ale toto datum můžete zapsat do svých diářů.

Těšíme se na setkání s dalšími novými tvářemi

Konečné pořadí FOPTO Cupu 2023:

 1. Svrček, Lepší
 2. Malík, Komárek
 3. Malíková, Hajský
 4. Modlík, Štěpánek
 5. Nolte, Moritz
 6. Šnytrová M., Mráz
 7. Bárta, Múčka
 8. Timmermann, Siemers
 9. Spohr, Diores
 10. Kubincová/Šnytrová J., Bělohradský
 11. Pospíšilová, Pospíšil
 12. Mašek, Zachoval
 13. Sedláčková, Sýkora
Výsledky tenisového FOPTO Cupu 2023